Zaproponowany swego czasu przez Piotra Bachurskiego projekt, zakończony wydaniem mojej książki wyprawie na dziewiąty krąg, dobiegł ostatecznie końca. Poznań, nie Poznań, Wujek nie Wujek, ona by stała tam wraz z innymi i robiłaby wszystko, żeby get wytrącić z równowagi. Tam nie dość, że nie było śladu politycznego triumfalizmu, to ani jedno ani drugie wystąpienie jednym słowem nie nawiązało do dzisiejszej sytuacji politycznej. To było wystąpienie czysto polityczne, nastawione wyłącznie na to, by podburzać zgromadzonych tam z tymi gwizdkami KOD-owców przeciwko Prezydentowi. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi.

Długo myślałem, w jaki sposób przejść do właściwego tematu dzisiejszej notki bez zmuszania Czytelnika do tego, by oglądał to, co tam się wydarzyło 1 czerwca i niestety nie udało mi się. Jeśli bowiem spojrzeć Smile by Design na to, co tam się wyprawia, jak na sztukę właśnie, to ja osobiście, jak długo żyję, takiego gówna nie widziałem. Brincando, brincando, hoje faz 7 anos que Michael Jackson partiu dessa pra uma melhor.

Oni dostali takiego ataku śmiechu, że w pewnej chwili zacząłem patrzeć, czy Hołownia, który tam robi za mistrza ceremonii, nie będzie musiał wzywać lekarza. Oni by ich wszystkich zostawili tam gdzie są i pozwolili im tam albpo umrzeć t nędzy, albo się wzajemnie powyrzynać. Na to Mdisho wpada w autentyczną ekstazę i od pierwszej chwili nie jest w stanie myśleć niczym innym, jak tym, że on musi zabić jakiegoś Niemca, których tam akurat jest ich dość dużo. A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.

Post Navigation